Hitem Vánoc jsou dřevěné hračky!

Současnost nabízí mnohé možnosti a varianty, čím obdarovat děti pod stromeček. Můžete si vybrat z nejrůznějších moderních technologií, interaktivních hraček, nebo z klasických dřevěných výrobků.

V blízké minulosti se dřevěné hračky považovali za staromódní a nudné, nicméně v poslední době, kdy se zjistila celá řada negativních faktorů interaktivních hraček a moderních technologií na děti, nastal návrat ke klasice. Lidé si uvědomili, že není vhodné, aby jejich potomek od malička neustále koukal do obrazovky.
dětský hlavolam

Dřevěné hračky dětem nabízí nespočet možností variant ke hře a pomáhají rozvíjet jejich jemnou motoriku, inteligenci i fantazii. Například takové obyčejné, dřevěné kostky jsou ideálním dárkem pro každou věkovou kategorii. Jelikož obvykle mají různé tvary a barvy, malé děti se je prostřednictvím kostek mohou učit rozeznávat. Starší děti pak mají v oblibě z těchto tvárnic stavět neobvyklé stavby. Zkrátka fantazii se meze nekladou.

Pro nejmenší děti jsou ideální i dřevěná chodítka, která jsou nejen krásná, ale i užitečná. Z jedné strany jsou opatřeny madlem, kterého se může dítě držet a učit se prostřednictvím něj rychleji chodit. Ze strany druhé se nacházejí různé „hlavolamy“, kterými se potomek může bavit ihned, jakmile jej „náročná chůze“ přestane bavit.
dřevěné kostky

Máte-li doma již starší dítko, které vás rádo napodobuje a rádo dělá věci „jako dospělí“ pak by jistě ocenilo, kdyby pod stromečkem našlo hrací kuchyňku jakou má maminka, nebo gril na kterém vaří tatínek.

Zkrátka v současnosti se na trhu nachází již celá řada nejrůznějších hraček, které nejen že nádherně vypadají, ale splňují i didaktické účely. Není proto žádný problém koupit krásné a funkční počítadlo, dětský hlavolam nebo kuličkovou dráhu. Zároveň jsou všechny vyrobeny ze zdravotně nezávadných a přírodních materiálů, takže se nemusíte bát, že by si váš potomek při hře mohl ublížit.