Oboustranný betonový plot nemusí být jen nudná zeď

Výhody betonového oplocení nebo zdiva známe všichni. Výborně chrání před pohledy zvenčí, snižuje vlezlý hluk z ulice, je bariérou proti prachu a toto vše nám může poskytnout naprosto bez údržby po dobu několika desítek let.

Neuvidíte přes něj – skrze toto oplocení není vidět, což vás sice chrání před zvědavci zvenčí, ale vy zároveň neuvidíte za hranice vašeho pozemku. Proto je rozumné s ohledem na tuto skutečnost v místech se zajímavým výhledem, nebo tam, kde byste rádi sledovali okolní dění, kombinovat zeď s pletivem nebo se dřevem. Výhodou betonových dílců je jejich obrovská variabilita a široké možnosti vzorů a barev, které se dají dobře sladit s jakýmkoli materiálem.

betonový plot

Oboustranné řešení – řada firem, která provádí výstavbu betonového oplocení na klíč, má k dispozici vzorkovníky i pro oboustranná řešení, kdy vám záleží na vzhledu i při pohledu zvenčí. Tímto způsobem lze snadno i jednostranný plot předsadit živým plotem z tújí, zeravu, ptačího zobu, tisu, smrku nebo habru a kromě dokonalého soukromí máte k dispozici i dostatek vlastní zeleně, která udržuje na pozemku přijatelnou vlhkost a chrání i před slunečními paprsky.

Udržíte na pozemku domácí zvířata – pro chovatele zvířectva jsou ideální způsob, jak zajistit, aby se nepodhrabávala, nepohybovala se svévolně po zahradě nebo neutíkala mimo pozemek. Takto lze řešit výběh pro slepice, kachny, husy, morčata nebo králíky.

dívka s morčetem

Oddělíte hospodářskou část od okrasné – zejména svažité terény a zahradní terasy či kaskády lze takto oddělit od posezení s pergolou, od altánu nebo bazénu. Betonový plot oboustranný můžete ponechat v původní podobě, nebo jej popínat některými trvalkami, jako je břečťan, přísavník či zimolez. Některá řešení mohou být opravdu vzhledově atraktivní právě ve spojení se stále zelenými rostlinami a mohou vytvořit na části pozemku zajímavý dekorativní prvek.