S chutí do toho

Je to skoro jako nějaký jazykolam. Zní to exoticky a většinou až v dospělém věku se dozvídáme, co se pod tím slovem skrývá a jaký je jeho význam.

Afrodiziakum

Je to vlastně prostředek, který slouží k vyvolání nebo povzbuzení sexuální touhy a vzrušení. Je starý jako lidstvo samo, ale jeho forma se mění. Afrodiziakaa jsou opředena různými mýty a pověstmi. Kdo by neznal aspoň jednu pohádku, kde čarodějnice míchá nápoj lásky. Sex je nezbytná činnost pro zachování lidstva. Tedy pardon, vlastně byl. Dnes nám umělé oplodnění umožňuje počít i bez sexu.

Jako takový byl dříve oslavován a podporován různými přírodními prostředky. S větším nebo menším úspěchem. Experimentovalo se i s vysloveně nebezpečnými rostlinami, jako je třeba mandragora nebo bolševník. Používal se ženšen, který prokazatelně podporuje erekci nebo maca, bylina původem z Peru.

 V dnešní moderní době také koluje spousta mýtů o potravinách, které mají prý podporovat libido. Pojďme si některé zmínit.

·         Čokoláda

·         Ústřice

·         Ginkgo biloba

·         Puchýřník lékařský (tady byste asi neuhádli, že se jedná o celosvětově nejoblíbenější afrodiziakum – španělské mušky. Je to vlastně brouk, z jehož výtažků se vyrábí krém nebo kapky. Při větším použití může být ale i smrtelně jedovatý.)

·         Celer

·         Hřebíček

·         Česnek

·         Chřest

…a mnoho dalších. Některé mají opravdu jistou podpůrnou funkci, třeba prokrví pohlavní orgány, stimulují centrální nervovou soustavu nebo tvorbu serotoninu. Ale některá z nich žádné prokazatelné účinky nemají. A zde ovšem http://www.golfdigest.cz/2016/09/nechybelo-moc-ovsem-matus-si-misto-na-challenge-tour-nezajistil/ může platit: Věř a víra tvá tě uzdraví. Pokud nejsou jedovatá nebo jinak zdraví škodlivá, proč je nezkusit.

Dnes seženete různé druhy a typy afrodiziak v sex shopech nebo po internetu. Často jsou na chemické bázi ve formě sprejů, gelů, kapek, krémů nebo olejíčků. Vyzkoušejte a uvidíte. Tonoucí se i stébla chytá.

S chutí do toho
Ohodnoťte příspěvek