8 šílených faktů o Googlu

1.      Google se původně měl jmenovat BackRub
 
V roce 1996 zakladatelé Larry Page a Sergey Brin pracovali na webovém projektu jménem „BackRub“. Tento projekt se měl podle spekulací vyvinout do webového vyhledávače, kterým byl později Google.
 
2.      První kancelář společnosti Google byla pronajatá garáž
 
V listopadu 1998 si společnost pronajala první pracoviště což byla pronajatá garáž.  Společnost tu samou garáž s domem koupila o pár let později.  
dominantní Google 
3.      Gmail byl spuštěn 1. dubna, ale ne jako vtip
 
Google spustil Gmail 1. dubna 2004, spousty lidí si myslelo, že oficiální oznámení byl pouze vtip, jako například Google Gulp.
 
4.      Google mluvil hned ze začátku několika jazyky
 
V roce 2000 uměl Google kromě angličtiny také francouzštinu, italštinu, němčinu, švédštinu, Finštinu, španělštinu, portugalštinu, dánštinu a dalších pár jazyků.
 
5.      Název Google vyšel ze slova „googol“
 
15. listopadu 1997 si Page a Brin zaregistrovali doménu google.com jako hru se slovem „googol“, což je matematická hodnota representovaná jedničkou následovanou 100 nulami. Někteří lidé věří teorii, která tvrdí, že Page a Brin si spetli jak se hláskuje slovo „googol“.
 
6.      Larry Page a Sergey Brin se potkali náhodou
 
V roce 1995 Larry Page, kterému v tu dobu bylo 22, akorát dokončil studium počítačového inženýrství na Michiganské universitě a zvažoval studium na Stanfordské universitě. Brin, kterému bylo 21, měl už doktorát a byl přidělen Larry Pagovi jako průvodce po universitě.
Google jako vyhledávač 
7.      První Google doodle byl hořící panáček
 
Google doodle určitě znáte, i když vám slovo „doodle“ nic neříká. Google doodle je (většinou) animovaná kresba která nějakým způsobem modifikuje originální logo. První Google doodle byla kresba hořící panáčka z roku 1998.
 
8.      Zakladatelé chtějí pracovat v Googlu co nejdéle
 
V roce 2008 řekl Eric Schmidt, v té době Google CEO, časopisu Fortune, že předtím než se společnost stala veřejnou, dohodli se Page, Brin a Schmidt na tom, že spolu budou pracovat v Googlu ještě minimálně 20 let.