Čištění odpadů je zásah v havarijní situaci

Když se doma ucpe odpad, musí se to okamžitě řešit a věc nesnese odklad. Není to sice havarijní situace, jaká vzniká při požáru, úniku vody a plynu či zkratu elektrického vedení, ale je to jeden z případů, kdy odkládáme stranou své záliby nebo jiné pracovní činnosti a přikládáme čištění odpadů https://www.kanalizace-instalateri.cz/cisteni-odpadu nejvyšší prioritu. Ne vždy se ale podaří, poradit si sami.

dřez v kuchyni

Proč svěřit čištění odpadů profesionálům

Nebezpečné chemikálie – pro likvidaci zbytků mastnoty a dalších usazenin v odpadech z kuchyní a koupelen se využívají buď speciální bakterie, anebo lze sáhnout po razantnějším přípravku na bázi silných kyselin či louhů. Jedním z nich je granulovaný hydroxid sodný, opravdu nebezpečná žíravina, kterou musíme schovávat před dětmi a zvířaty. Každý si ovšem nemusí troufat na práci s tímto materiálem a obrací se na profesionály.

umývání ve dřezu

Sponky, knoflíky, kosti – někdy ani silná žíravina nezabere, bývají to případy, kdy se do odpadových armatur a potrubí dostanou různé drobné kovové, dřevěné či plastové předměty, někdy stačí docela obyčejná zvířecí kost nebo velmi tuhý odkrojený kus zeleniny. Tehdy musí nastoupit tlakové čištění, které zároveň odpady zbaví nánosů slizu a tím se uvedou takříkajíc do původního stavu.

Zápach – pokud je nutné např. demontovat odpadový sifon pod umyvadlem či dřezem, je to záležitost spíše pro silné povahy. Bakterie, které se organickými zbytky živí, produkují nepříjemný zápach, vyžaduje to práci v rukavicích a ne každý zvládne jak pohled na černý sliz, tak i jeho typický odér. Profesionálové jsou na tyto situace připraveni a neutečou kvůli tomu z vašeho bytu.

Prohlídka odpadů kamerou – některé odpady je vhodné prohlédnout kamerou, která může odhalit i různé praskliny, deformace a další vady potrubí a samozřejmě vás seznámí s jeho znečištěním, případně stavem po důkladném tlakovém čištění.