Elektronika, která zabaví celou rodinu… možná

Co je to herní konzole?
Jedná se o technické zařízení (jakýsi systém), který Vám umožní zábavu v podobě hraní nejrůznějších „videoher“. Videohra je v této souvislosti užita pouze jako ilustrativní termín, jelikož videopřehrávač ta, jak jej známe z devadesátých let minulého století, ve skutečnosti k jejich provozování zapotřebí není.
herní konzole Playstation 3 
Proč jsou herní konzole tolik populární?
Na rozdíl od počítače a her, které je možné „rozjet“ na takovém přístroji, jsou herní konzole skvělé v tom, že není třeba neustálé dokupování programů a systémových doplňků k jejich upgradu, tedy jakési aktualizaci. Jakmile si jedenkrát herní konzoli v obchodě s elektronikou zakoupíte, můžete si být jisti, že veškeré herní tituly vydané pro tento přístroj na něm budou navždy fungovat.
Zatímco tedy počítačový fandové musejí každoročně vynakládat doslova tisíce korun na udržení svého PC ve stavu, který bude nadále zvládat požadavky nově vytvářených a prodávaných her, fandové her probíhajících formou uplatňování konzolí investují pouze v případě, že si chtějí zakoupit zbrusu nový titul, kterého ještě nejsou majiteli.
ovladače herní konzole 
Když chcete zapojit okolí…
U počítačových her je tato možnost zajišťována online setkávání v hrách, které jsou interaktivní – do herního klání se zapojují nejrůznější osoby ze všech koutů světa, každý u svého vlastního stolního počítače či notebooku. Co ale ve chvíli, kdy si chcete společně zahrát se členy vlastní rodiny, kteří bydlí na stejné adrese jako vy a bohužel každý nevlastní svůj osobní počítač?
Pro rodinná herní klání a turnaje jsou tím pravým právě herní konzole, u nichž se do aktivity může zpravidla zapojit 1–4 hráči pouze na základě nastavení herního plánu a využití ovladačů, jež jsou součástí základního vybavení. Můžete tak v klidu domova – například, když venku hustě lije – uspořádat turnaj, jehož se budou účastnit 4 osoby, ovšem dohromady Vám postačí jedna jediná konzole.