I Jihoafrická republika má pláže určené k potápění

Většina pláží, které má Jihoafrická republika na svém území, je velice chladná. Západní pobřeží, které je omýváno chladným Atlantickým oceánem většinou nepřichází v úvahu, tam je moře opravdu studené. Indický oceán je o něco přístupnější, ale jižní vody jsou zde také příliš ochlazovány proudy z Antarktidy. Je ale několik míst, kde se k pobřeží odtávají teplé proudy. Jedním takovým místem je Rocktail Bay v severní části země.

Simangaliso

Tato oblast se nachází na východním pobřeží na úplném severu země, kde sousedí s Mosambikem. Oceán tady dosahuje teploty pětadvaceti stupňů celsia.
§  Oblast Rocktail Bay je národním parkem, a proto velice poctivě chráněna, dokonce i před turisty
§  Do této oblasti smí denně přijet pouze pět aut, což je omezené množství lidí
§  Do rezervace přijede svým autem, ale od bran rezervace na pláž vás odveze terénní vůz správců parku

Ponořte se ke krásám zdejších korálových útesů

Příznivá teplota moře v zálivu znamená velmi pestrý podvodní život. Útesů je zde celkem patnáct, jsou menší, ale zato poměrně rozlehlé. Proto je tu skvělé místo k potápění či šnorchlování. Tato krajina je neporušená a bedlivě střežená.

Můžete tu pozorovat chobotnice, mořské koníky, chrochtaly a krevety a tisíce druhů drobných rybek. Při troše štěstí spatříte kladivouny, písečné a útesové žraloky, a dokonce žraloka velrybího. Samozřejmě můžete pozorovat rejnoky a murény. Nejspíš nejkrásnějším a také nejbarevnějším obyvatelem útesu jsou různorodé mořské hvězdice, dvakrát větší než vaše dlaň.

V období mezi červencem a srpnem, tedy v době, kdy na jižní polokouli vládne zima, připlouvají keporkakové. Můžete je vidět z pobřeží nebo z palub výletních lodí. Je to mnoho ploutví a vodotrysků a samozřejmě hluk, který je pro velryby typický. Velryby zde zůstávají až do listopadu, jelikož sem připlouvají porodit mláďata.

–          Na pláži se také v období mezi listopadem a lednem se můžete stát svědky líhnutí želvích mláďat. Na plážích hlídkují správci parků, aby nedocházelo k pytlačení nebo aby želvičky něco neohrozilo.