Jak zabalit tiskové zakázky


V grafických studiích, reklamních agenturách, menších tiskárnách a počítačových firmách často nastane problém, kdy je potřeba tištěnou zakázku dopravit ke svému objednateli. Způsob balení do kartonových krabic a papírových obálek často nezaručuje, aby se zakázka cestou nepoškodila. Drobné tiskoviny, jako jsou navštívenky, pozvánky, letáčky, nabídkové katalogy či diplomy vyžadují nejen stoprocentní kvalitu tisku, ale rovněž je potřeba, aby nebyly poškozeny nevhodnou přepravou.

pošta


Aby se cestou k zákazníkovi nepoškodily?
V současné době je ideální materiál k balení tiskových zakázek plast. Použití plastových poštovních obálek je skladné, lehké a praktické řešení. Naprosto dokonale nahradí dřívější způsob balení do kartonových krabic či papírových obálek. Vyřeší se tím i časté reklamace – balení do papíru a kartonu nezaručovalo dodání zakázky v neporušeném stavu.

Plastové poštovní obálky se stávají pro svou nízkou pořizovací cenu čím dále oblíbenější. Odpadá shánění izolepy, lepidla či provázku, kterými se zajišťovaly papírové či kartonové obaly. Způsob distribuce tiskovin je u plastových obálek usnadněn samolepicí klopou, kterou jednoduchým způsobem zakázku zajistíme v přepravním obalu proti poškození. Pevnost tohoto balení je u tiskovin zárukou, že během přepravy nedojde k poškození.

obálka


Důležitou vlastností plastových obálek je, že chrání zásilku v ní uloženou před okolní vlhkostí. Což oceníte u tisku na jemnější gramáži papíru, který se má tendenci ve vlhku vlnit. A další předností je, že obálka nízkou hmotností nezvyšuje náklady na přepravu. Přímo na míru si je možno nechat vyrobit plastové obálky podle aktuálních potřeb vaší firmy. Do objednávky stačí zadat velikost, barevnost a potřebné množství. Pokud budete chtít na plastových obálkách i logo vaší společnosti, stačí jej zaslat v potřebném grafickém formátu a firemní barevnosti.