Je mašinka Tomáš na baterie vhodná pro malé děti?

I ti nejmenší mají dnes své oblíbené pořady, na které se rádi dívají. Samozřejmě je to částečně také zásluhou rodičů, kteří jim je pouští, avšak na výsledku to nic nemění. Díky tomu dávají naši potomci přednost hračkám a jiným předmětům s motivem jejich oblíbených hrdinů.

Jedním z nich je i Mašinka Tomáš ze stejnojmenného britského seriálu. Ten je určen pro nejmenší diváky, a svými tématy i zpracováním toto plně dokazuje. Mezi nejmenšími je však právě proto velmi oblíben, a své malé fanoušky má nejen ve své domovině, ale také u nás.

pohled na mašinku zepředu

Není tedy divu, že chtějí také hračky s jejich motivem. A jednou z nich je i mašinka Tomáš na baterie. Jedná se v podstatě o elektrický vláček, který není zapojen do sítě, avšak jezdí, podobně jako autíčko, pomocí baterie a dálkového ovládání.

Samozřejmě se můžeme ptát, zda je právě tento typ hračky vhodný. Koneckonců, jak již bylo řečeno, jedná se o pořad pro nejmenší diváky. Skutečně je tedy pro ně vhodná i tato hračka? Odpověď zní, že nikoliv, a to hned z několika důvodů.

mašinka na baterie

V první řadě je to fakt, že je z kovu a skládá se z malých dílků, které by mohlo malé dítě spolknout. A všichni víme, jak děti v tomto věku vše zkoumají i tím, že si to dávají do pusy. To by v tomto případě mohlo mít nepěkné následky.

Dále je potřeba uvážit i to, že takhle malé dítě ještě příliš nepochopí, a hlavně si neužije princip dálkového ovládání. Rozhodně jej to tedy nebude bavit, a je velmi pravděpodobné, že si s mašinkou bude hrát jinak, například tak, že ji bude posunovat samo. Na to však tato hračka není stavěná, takže je pravděpodobné, že se velmi brzy rozbije. A to rozhodně není ideální, také vzhledem k tomu, jak vysoká je její cena.

Tento typ je tedy určen pro poněkud starší děti, které sice ještě neodrostly fascinaci tímto seriálem, ale zároveň již chápou i složitější věci. Ty si ji nejlépe užijí.