Nakonec ve spojení budete

I když se některým z Vás zdá nepochopitelné, že ještě mezi námi existují lidé, kteří neznají, nebo nepoužívají internet, věřte, že tací lidé existují. Jde o generaci, která vyrůstala bez počítačů. Možná jsou to někteří rodiče, nebo prarodiče, kteří zvládli mobilní telefon, ale s počítačem se nekamarádí vůbec.

karetní hra na pc

Vzhledem k tomu, že existují školy třetí generace, mnoho dříve narozených mají možnost získat přehled a praktickou zručnost také o nejnovějších trendech, o kterých se jim v době jejich mládí ani nesnilo! Ale pokud máte Vy problém se zarytými odpůrci digitálních technologií, a přesto je chcete přesvědčit o tom, že internet je vážně dobrá věc, musíte být hodně duchaplní.

Zkuste své prarodiče přesvědčit o tom, že internet je zdrojem fantastických možností z každého úhlu pohledu. Nevysvětlujte jim podstatu internetu. Nezatěžujte je odbornými termíny, které znát nemusí. Neobtěžujte je výklady o tom, jak to všechno funguje. Jen je přesvědčte o výhodách.

·         Nemusí kupovat noviny, aby se dozvěděli, co se děje v jejich rodném městě, v republice, nebo ve světě.  Naučte je hledat na internetu.

·         Nemusí běhat po obchodech, aby získali přehled o levných produktech. Ať si je najdou na internetu, než vyjdou do ulic.

·         Nemusí nakupovat a tahat těžké nákupní tašky. Ať si nechají vybraný nákup poslat domů.

·         Vždyť si na internetu může muž spustit sportovní přenos, aniž by ženu nutil dívat se s ním.

·         Je spousta služeb na internetu, ale hlavním je, že se mohou prarodiče spojit s celým světem  v rámci komunikace.
chlupaté ruce

Je na Vás, jakou motivační průtrž spustíte. Vy své prarodiče znáte nejlépe. Nemusíte kupovat počítač, nebo notebook. Vezměte ke svým rodičům iPAD a naučte je s trpělivostí Vám vlastní základním úkonům, jak surfovat po internetu. Nezacházejte do zbytečných podrobností. Založte sešit, do kterého si prarodiče budou zapisovat postup klikání, hezky krok po kroku, než si jej osvojí.

Nakonec docílíte svého a Vaši prarodiče budou mít o zábavu postaráno!