O co pečovat, aby váš první dojem byl nezapomenutelný

První dojem je jedním z nejdůležitějších. Dost často ovlivní vaše místo v práci, ovlivní vaše vztahy a váš dojem. Pokud zaujmete na první pohled své okolí, máte svůj úspěch jistý. Stejně tak přítele a úspěšnou kariéru.

něžná žena

Vlasy

Budeme postupovat směrem od hlavy až k patě. Člověk se vám podívá do obličeje, ale první, co spolu s ním vidí, jsou vlasy. Dbejte na jejich vzhled, aby nebyly mastné a aby nezalézaly do očí. Pokud se vám vlasy mastí více, je vhodné je umývat trochu častěji. Samozřejmě nic se nemá přehánět, pokud nechcete lupy, vysušené a nevzhledné vlasy. Proti lupům je třeba také bojovat, jelikož kazí dojem celého účesu.

 

Obličej

Ne každý má štěstí na bezproblémovou pleť bez akné. To však neznamená, že byste se neměli snažit s tím něco dělat. Proč mít nevzhlednou pleť, když s tím můžete bojovat a například se vám zlepší používáním některého přípravku?

 

Zuby

Úsměv vám dodá sebevědomí, lepší vzhled a celkový mnohem příjemnější dojem. Proto byste se o zuby měli pečlivě starat, nebo se alespoň snažit o to, aby vypadaly co nejlépe. Pokud máte pěkné zuby, nebojte se pořádně zazářit úsměvem.

telefonování u kávy

Nehty

Starost o nehty se nemusí zdát tak důležitá, přesto je. Podávání rukou, ukazování, psaní, jednoduše vám vše dodá obrázek o člověku. Proto mít zdravé a dlouhé nehty bývá klíčem ke štěstí. Snažte se využívat i balzámy na zpevnění, starat se o kůžičku a celkový stav nehtů. Zpevnit je, uzdravit je a případně je nalakovat, pro ty šikovnější pak můžete zdobit ornamenty a samolepkami.

 

Samozřejmě ale platí i celkový zdravý životní styl. Když se budete snažit se zdravě stravovat, dostatečně pít a případně sportovat, budete pro ostatní více atraktivní a zaměstnavatel si vás bude více všímat. Při dobrém pracovním nasazení vás povýší spíše než jiné, dá vám více odměn a bude chtít, abyste ve firmě setrvala.