Nejlepší manažeři světa jsou ženy!

Znáte někoho, kdo je zároveň uklízečkou, pečovatelkou, kuchařkou, řidičem, údržbářem, učitelem, chůvou, ošetřovatelkou a pečovatelkou o divou zvěř? Ano, každá maminka musí zvládnout většinu těchto činností zároveň. Ženy jsou často nucené pracovat multifunkčně a využívat takzvaný multitasking. Jak jim to může pomoci při práci? Poslední zprávy ukazují, že nejlepšími manažery na světě jsou ženy, právě proto, že dokážou dělat několik věcí zaráz.

ženy u pc

·         Ženy umí plánovat

Ženy umí skvěle plánovat a mají ve všem přehled. A mnohdy nevyužívají ani žádných diářů či adresářů, prostě si zvládají udělat ve věcech takový pořádek, že není problém si vše zapamatovat a udělat vše včas. Život ženy, která má děti a stará se o domácnost, je především o velkém plánování, každodenních situací, tak aby vše stihly a postaraly se o děti i o útulnost domova.

·         Multitasking

Multitasking je základním uměním ženy. Ženy nemají problém mluvit s několika lidmi zaráz a neztratit se v hovoru. Během hovoru navíc napíše email, sms dětem, nebo si objedná oběd.  S tímto má většina mužů problém, dokážou se soustředit pouze na jednu či dvě věci zároveň a i tak je toho na ně moc. Nemají prostě trénink.
ruka na notebooku

·         Vcítění se a pochopení

Ženy se dokážou krásně vcítit do ostatních a vnímají lépe emoce lidí okolo nich. Je to údělem žen, být pečující a milující, chápat své bližní a vycházet jim vstříc. Tohoto daru mohou využít i v práci, především v komunikaci s kolegy, či s vedením. Prostě chápeme, co ostatní cítí.

Ačkoli ženy mají často problémy po mateřské či rodičovské dovolené najít zaměstnání, odpovídající jejich zkušenostem, praxi a titulu. Proč? Protože málokterý zaměstnavatel nabídne matce s dětmi práci s odpovídající pracovní dobou. A přitom tyto ženy mají tolik co nabídnout. Rodičovská dovolená bohužel u spousty žen zbrzdí kariérní postup, u některých jej dokonce úplně zastaví.