Vanilka bývala za dávných dob nenahraditelným léčivem

Existuje mnoho věcí o vanilce, o kterých jste nejspíš nevěděli. Proto jsme se rozhodli sepsat tento článek a popsat v něm všechno, k čemu vanilka může sloužit či sloužila v minulosti.

1.       Přírodní medicína tvrdí, že vanilka může být jedním z léků proti stresu. Může zmírňovat deprese a stres, jelikož má uklidňující účinky, působící na nervový systém naprosto blahodárným způsobem. Proto se doporučují zapalovat vonné svíčky nebo na pokožku natírat vanilkový extrakt.

sklizeň

2.       Říká se, že vanilka pomáhá usnout. Pokud si z vanilkového extraktu, vody a medu připravíme nápoj před spaním, nejspíš se vám bude lépe usínat.

3.       Zkrášlení pleti může také ovlivnit vanilka. Jestliže toužíte po mladší a pevnější pleti, vanilkový extrakt, tvaroh a med mohou vytvořit účinnou masku proti vráskám a suché pleti. Nezapomeňte poté masku opláchnout vodou, vaše pleť bude jako samet, vyživená, pevná a zdravá.

4.       Indiáni používali vanilku jako afrodiziakum. Podle indiánů vanilka působí n naše smysly a vzbuzuje utajené vášně.Toto koření se začalo ostatně vyvážet do celého světa hlavně proto, že se věřilo, že se jedná o koření vzbuzující vášeň v mužích.

5.       Připravte si zvláštní nápoj, který pili už kolonizátoři v jižní Africe okolo sedmnáctého století. skořice, váno a vanilkový extrakt. V Británii si do tohoto moku přidávali ještě hřebíček. Věřili, že jde o všelék, který pomáhá na nejrůznější nemoci, včetně moru.

mouka

6.       Aztékové používali vanilku jako životabudič. Věřili, že pomocí vanilky do sebe vzývají sílu svých bohů a mohou ji využívat, pokud jim dostatečně obětují.

7.       Jihoafrické kmeny používaly vanilku jako ochucovadlo pro kakaové boby, které měly krásné aroma, ale samotné byly hořké. I to byl základ, na němž se dnes vyrábí například čokoláda.

8.       Pokud toužíte po zdravé snídani, smíchejte med, ořechy skořici, vanilkový cukr a sušené ovoce do bílého jogurtu. Vašemu tělu tak dodáte všechno, co potřebuje ke správné funkci.