Finanční produkty vhodné pro děti


V dnešní době už existuje velká řada produktů, které rodiče mohou svým ratolestem pořídit a to z toho důvodu, aby se naučili s financemi hospodařit co nejdříve a ne až s první výplatou. Pokud se ptáte, co by mohlo být ideálním startem, pak je to například předplacená platební karta s názvem karta biip. Její výhoda je v tom, že dětem budete dávat kapesné a navíc budete mít přehled, za co peníze utrácí.
Například ČSOB nabízí tzv. COOL kartu, která také do začátku není vůbec špatná.
tvorba bublin.jpg
Jestli se něco může hodit vašim dětem do života, tak to mohou být například spořící nebo investiční nabídky. Právě pro tyto příležitosti se náramně hodí dětská vkladní knížka nebo stavební či penzijní spoření. Je důležité myslet dopředu, protože nevíte, jaké události může vaše dítě potkat. K tomu se nejvíce hodí samozřejmě životní pojištění.
Přímo konta a spořící účty, které jsou určeny přímo dětem, nabízejí nejčastěji banky jako je ČSOB, Poštovní spořitelna nebo například Komerční banka. Z těch menších je to pak například mBank.
Jestliže byste chtěli vaší ratolesti pořídit vkladní knížku, pak jediná banka, která je nabízí je Česká spořitelna. Založit ji může zákonný zástupce. Určitě je každému jasné, že na ni spoří zejména rodiče a prarodiče. Dětské vkladní knížky jsou opravdu oblíbené. Ostatně tomu odpovídá i počet, který přesáhl již 65 tisíc vlastníků.
objímání holčičky.jpg
Co se týká stavebního spoření, také se stále řadí mezi špičku. Se stavebním spořením není třeba se ničeho bát, jelikož do budoucna dětem zajistí nízké úrokové sazby ze stavebního spoření. Jedinou nevýhodou je, že jej lze využít pouze na pořízení vlastního bydlení.
Penzijní spoření je ale také velmi oblíbené. Od minulého roku je totiž možno zakládat jej i dětem a hodně rodičů toho využívá. Někteří jej zakládají už i novorozeněti.  Výhoda penzijního spoření je v tom, že je možné bezplatné přerušení a poté zase obnovení.
Těch možností finančních produktů pro vaše ratolesti je opravdu spousta, ale my jsme se vám dnes rozhodli předvést ty nejlepší a nejvyužívanější.