Eurovíkendy

Pokud vaše pracovní doba není flexibilní, tak je pro vás volno luxus, který si můžete dovolit jen pár týdnů v roce. Ale co když zatoužíte vycestovat mimo dovolenou, kterou si šetříte na léto? Proto zahraniční i české dopravní společnosti přišly s možností tzv. eurovíkendu. Je to skvělá příležitost, jak procestovat místa, na které byste se běžně nepodívali. Navíc je tato dopravní služba cenově velmi atraktivní, ve většině případů zpáteční jízdenka nepřesáhne 1000 kč.

město

Vyplatí se sledovat internetové stránky těchto společností, kde se může objevit slevová akce, např. 1+1 zdarma.Jestli vás tato nabídka zaujala, je třeba promyslet řadu kritérií, které by mohly mít vliv na kvalitu vašeho cestování. V prvé řadě je nutné zmínit, že se jedná o cestování autobusem. Co se týče pohodlí, bude o vás postaráno lépe, než ve většině leteckých aerolinií. Autobusy jsou vybaveny pohodlnými sedačkami a palubní obrazovkou, kterou si můžete krátit cestu sledováním filmů, posloucháním muziky či hraním her.

Hlavní nevýhodou je čas, který vám jízda zabere. V horších případech se může jednat i o celý den, a pokud se tak stane, je lepší si výlet o dva dny prodloužit. Oproti tomu se vyhnete zdlouhavému čekání na letišti, letištní kontrole a nemusíte se trápit s tím, jak se dostanete z a na letiště, protože vás autobus zaveze až do centra města. Na palubě autobusu je též možno zakoupit drobné občerstvení, přičemž pití dostanete zdarma.

brána

Velkou výhodou, kterou cestování autobusem nabízí, je možnost dovozu vlastního jídla, díky čemuž můžete ušetřit nemalé peníze.Pokud se rozhodnete vyrazit, zvažte i čas odjezdu a příjezdu. Nejlepší možností je jízda přes noc, volné dny tak můžete strávit ve vámi zvolené destinaci. Navíc se můžete vyspat v autobuse a ušetřit tak peníze za hotel.
Tak si neváhejte vybrat ten pravý eurovíkend pro vás.