Jak na výběr vhodného kočárku

Na vybírání kočárku se těší snad všichni nastávající rodiče. Pomalu se procházet parkem, zatím co v kočárku si pokojně spinká ten malý uzlíček. Ještě než vyrazíte do prodejny, vybrat si ten pravý, projíždíte internet a zjišťujete všechny důležité informace. Čím víc toho víte, tím více vám přijde, že výběr toho správného kočárku je vědecká záležitost. No někdy to může být docela oříšek.

Procházka s kočárkem

Na trhu je kočárků nepřeberné množství. Vybírat si můžete podle designu a barvy, ale také je třeba zvážit, kde budete kočárek používat. Pokud jste vyložené městský typ, můžete zvolit kočárek s menšími koly, nafukovacími nebo gelovými. Gelová kola mají tu výhodu, že nejdou propíchnout. Takové městské kočárky bývají lehčí a skladnější, ale mimo chodníky a asfaltové cesty vás celkem potrápí. Pokud rádi vyrážíte na procházky po lesních nebo polních cestách, sáhněte raději po kočárku s nafukovacími koly a dobrým odpružením. Takový kočárek je sice o něco těžší, ale rozhodně stabilnější a hravě zvládne všechny překážky. Miminko se v něm kvalitně vyspí i na cestě plné kamínků a kořenů. Kolečka kočárků mohou být buď pevná, nebo s možností aretace, což znamená, že přední kolečka bývají menší a otáčejí se, kočárek s aretovacími koly bývá pro maminky snáze ovladatelný.

Dětský kočárek

Rozhodovat se také budete mezi tím, jestli koupíte rovnou kombinovaný kočárek, tedy kočárek s hlubokou korbou, kterou lze později vyměnit za sportovní nástavbu nebo pouze kočárek hluboký a později zvlášť kočárek sportovní. Rozhodujícím faktorem by měla být vnitřní velikost hluboké korby. Čím větší, tím lepší. Miminko by nemělo přecházet do sportovního kočárku, dokud samo nesedí. V hluboké korbě tedy stráví minimálně osm měsíců. Musí se do korbičky pohodlně vejít a to včetně zimního fusaku, během zimního období. Jako rodiče zajisté uvítáte, pokud kočárek bude snadno čistitelný a vypratelný. Příslušenství jako pláštěnka, moskytiéra, přebalovací taška případně držák nápojů je zajisté příjemným bonusem. Výhodou je polohovatelná rukojeť, hlavně v případě, že maminka je menší a tatínek vyšší postavy. Důležité je si kočárek před koupí dostatečně vyzkoušet, musí vám sednout po všech stránkách, bude vám a vašemu miminku sloužit několik let.