Má bezsacharidová dieta vůbec smysl?

Mnoho žen řeší s příchodem léta otázku, jak „zhubnout do plavek“. Mnohé z nich pak v touze po ideální postavě zkouší nejrůznější diety a kůry. Z nich některé jsou oblíbenější než jiné, avšak hlavní otázkou je, zda skutečně přinesou výsledky.

Jednou z těch nejpopulárnějších je takzvaná bezsacharidová dieta https://goodly.cz/diety-vs-hubnuti-pri-beznem-stravovani/. Ta spočívá v tom, že z potravy vyloučíme veškeré cukry. A skutečně to dává na první pohled smysl, neboť právě ony jsou nejčastějším zdrojem obezity. Jejich vyloučení by nám tedy mělo jen prospět a pomoci shodit nějaké to kilo. Realita však bývá trochu jiná.

nejznámější typ cukru

Pravdou je, že existují různé druhy cukrů. Naše tělo je používá k tomu, aby z nich získalo energii potřebnou ke svému fungování. Jistě, může ji získat i z jiných látek, ovšem v mnohem menším množství a ani zdaleka tak efektivně. Výsledkem je, že se cítíme malátně a ospale, a pokud cukry vynecháme skutečně dlouhodobě, může dojít i k vážným zdravotním obtížím.

Samozřejmě mnohé ženy jsou ochotny snést trochu toho nepohodlí, neboť „pro krásu se musí trpět“. Proto je nutné se podívat také na to, zda tento typ diety skutečně má žádaný účinek, tedy zda díky němu dosáhneme vysněné váhy a postavy.

bonbóny - koncentrovaný, ochucený a obarvený cukr

Bohužel, pravda je taková, že sebelepší dieta obvykle příliš nestačí. A pokud se nám již s její pomocí podaří snížit váhu, obvykle je to za cenu vážných zdravotních problémů. Navíc to v podstatě znamená, že ji budeme muset dodržovat po zbytek života, pokud nebudeme chtít opět přibrat. Drastické omezení stravy či i jen nějaké její složky tedy rozhodně není tou správnou cestou.

Pokud chceme skutečně zhubnout a zároveň si vytvarovat postavu, nepomůže nám nic jiného než pravidelný pohyb a pestrá, vyvážená strava v dostatečném množství. Bohužel, ačkoli mnoho z nás je ochotno se omezit v jídle, s pohybem máme problémy. Převaha sedavých zaměstnání tomu také příliš nepomáhá. Proto se rozhodně překonejte a začněte chodit například běhat. Uvidíte, že vás to brzy začne bavit.