Výhody solární sprchy – Využít ji můžete nejen před vstupem do bazénu!

V létě na zahradě vám nechybí bazén, ale potřebujete se před vstupem do bazénu osprchovat? Zkuste si pořídit solární sprchu, která vodu ohřeje sama.

Výhody solární sprchy – Využít ji můžete nejen před vstupem do bazénu!

Na kvalitě vody v bazénu se odráží mnohé faktory, ale samozřejmě i to, zda do bazénu vstupujeme osprchovaní nebo nikoliv. Pot, ale i opalovací krémy, které na pokožce máme, mohou způsobit to, že se bazénové voda zakaluje, ve vodě mohou zůstávat mastné stopy po krému a to všechno pak ovlivňuje i to, zda je voda v bazénu průzračná nebo nikoliv. Nečistoty do bazénu ale mohou přinést i děti, které si před tím na zahradě hrají, na chodidlech mohou pak každému z nás zůstávat například zbytky trávy nebo hlíny. Chcete tomu zabránit? Pak se před vstupem do bazénu osprchujte. Ideálním řešením je solární sprcha, která může mít i jiné praktické využití.

žena v bazénu

Co je solární sprcha?

Bazénová sprcha slouží především k tomu, aby člověk nešel do bazénu neosprchován a tak se eliminuje kažení vody v bazénu a jistíte tím její kvalitu po celou dobu koupací sezóny. Solární sprchy mají bezesporu výhodu v tom, že je není nutné napojovat na zdroj vody, samozřejmě jde také o to, jaký model zvolíte. Obvykle stačí naplnit zásobník vody potřebným množstvím vody a solární sprcha pak sama vodu v zásobníku ohřeje, takže se nemusíte sprchovat v ledové vodě a sprchování je mnohem příjemnější. Solární bazénovou sprchu je dobré používat právě před vstupem do bazénu ale i třeba poté, co z bazénu vyjdete, abyste ze sebe smyly chlór, který vodu v bazénu udržuje čistou a nezávadnou.

bazénová sprcha

Výhody solární sprchy

Výhody solární sprchy spočívají samozřejmě zejména v tom, že se voda sama ohřeje, právě proto se sprcha nazývá solární. Není zapotřebí mít sprchu instalovanou, ohřev vody zajistí právě sama solární sprcha. V místech, kde navíc není zdroj vody, oceníte to, že do zásobníku si vodu nalijete a nemusíte tedy sprchu opět nikam zapojovat. Na mnohých zahradách, které slouží jen k rekreačním účelům a nejsou součástí pozemku s rodinným domem, totiž často voda chybí. Tu si ale můžete přivézt, a i když na zahradě třeba budete trávit víkend, můžete se v klidu pod solární sprchou osprchovat kdykoliv to budete potřebovat.

Na každé zahradě tak najde solární sprcha své uplatnění.