Objevte krásy Vietnamu

Vietnam, to není pouze džungle, skvělá kuchyně a případně pláže u moře. Tato asijská země nabízí turistům daleko více lákadel, například císařské město Hue.
sklizeň soli

Historie

Hue patří mezi nejstarší a zároveň největší města, která můžete ve Vietnamu navštívit. Město je doslova přesyceno různými památkami, díky čemuž je zařazeno mezi světové kulturní památky UNESCO. Nejsou zde však pouze krásné budovy, které stojí za zhlédnutí, ale rovněž i pobořené trosky. Město má poměrně krvavou nedávnou minulost. Během války s tehdejším severním Vietnamem se přes město převalily bojující armády celkem třikrát, což na něm zanechalo nemalé šrámy, které lze spatřit ještě dnes. Jinak ale jde o moderní metropoli s historickým jádrem, podobně jako je například Praha.
krásné asiatky
Dominanta

Pokud musíte v Hue něco navštívit, tak je to pagoda Tien Mu, tedy Pagoda nebeské paní. Jedná se o městskou dominantu, která je situována zhruba pět kilometrů od městského centra. Běžně sem chodí turisté, ale i místní, což u památek není zrovna zvykem. Většinou se obyvatelé daného města turistickým atrakcím spíše vyhýbají, než aby je vyhledávali. Pagoda však není zajímavá pouze pro svou kouzelnou asijskou architekturu, ale také se k ní váže zajímavá pověst. Ještě v době, kdy na tomto místě nic nebylo, zde pravidelně chodívala stará žena, která předvídala, že zde jednoho dne bude postavena právě tato pagoda. Její vybudování mělo být začátkem prosperity pro celý Vietnam. A skutečně, na základě této předpovědi dal tehdejší vládce pagodu stavět.
Pláže

Nepatříte-li mezi velké obdivovatele památek a jejich prohlídky vám připadají nudné a zdlouhavé, můžete si zajít na pláž, kterých město Hue nabízí hned několik. Chcete-li mít soukromí, vyhněte se plážím, které lemují hotely. Tam se vždy soustřeďuje mnoho turistů. Lepší je vybrat si místo někde na severu, kde budete mít dostatečné množství klidu.