Výšlap do panenské přírody

Pokud skutečně chceme zažít něco krásného, tak se musíme vydat někam, kde je příroda ještě dostatečně uchována a naleznou se zde její poklady. Takovým místem je skutečně rozsáhlá Šumava, která nám nabízí nejen ukázkovou horskou přírodu, která zůstala na mnohých místech velmi zachovalá, ale také odkryje tajemná místa mnohých klášterů, zámků a hradů. Mnohdy nám postačí chvíli jen tak posedět u horských jezírek a vnímat okolí. Pak je možné i objevit nádherné a jedinečné zvířecí potomky, které zde mají svůj domov. Terén je zde poměrně dost kopcovitý, ale díky vybudovaným cyklostezkám je dostatečně sjízdný na horských kolech. Rozhodně tato panenská krása stojí za návštěvu.

kolo do hor

V sedle kola je všechno úplně jiné

Jakmile sleze první sníh, tak to je povel pro milovníky cykloturistiky. Terény jsou zde poměrně dost dobře sjízdné a opravdu pro každého, kdo miluje jízdu na kole. Možná se na výšlapy do kopcovitého terénu moc necítíme a bojíme se, že budeme brzdit zbytek party. V tomto případě bude dobré pouvažovat například o koupi nového kola, elektrokolo horské bude totiž tou správnou volbou. Jen je třeba mít na paměti pár informací. Především, pokud si nechceme propotit doslova celý náš oblek, tak je dobré mít dobře nabitou baterii, která nám pak pomůže v bezproblémové jízdě. Nejde o to, že když se vybije, tak musíme zůstat stát, ale pěkně si dáme do pedálů. Některá elektrokola mohou vážit klidně kolem 30 kg a to už je panečku nějaká váha. Ale na druhou stranu do kopce se pojede pěkně, vlastně jakoby tu ani nebyl. Odměnou bude rozhodně krásný výhled po krajině.

cyklostezka

Je to sice investice, ale rozhodně se vyplatí

I když se jedná o kolo, tak vlastně máme v ruce řídítka jakoby malého motocyklu. Je pravdou, že máme v určitém úseku omezovač, takže i když je možné dosáhnout rychlosti až 45 km/hod. a více, stejně nás dokáže omezit na 25 km/hod. O tom rozhodly předpisy a směrnice EU, proto také není prozatím nutné vlastnit řidičský průkaz. Nicméně již ve světě existují země, kde je nutný nejen průkaz, ale i registrační značka. Moderní technologie umožňuje mimo veřejné komunikace nastavit plný výkon, pomocí řídící jednotky a vyzkoušet si rychlou jízdu, bez větší námahy.