S pojištěním běžte radši do rizika


Že vám nadpis nedává moc smysl? Jeho význam se v dalších řádcích rychle objasní a třeba i vás přiměje, abyste do rizika šli.


Někteří z vás možná už vědí, někteří tuší, někteří nemají ani zdání. Mluvím o nejkrásnějším období každého zaměstnance na plný úvazek. Ano, mluvím o letní dovolené J Už víte, kam letošní léto zavítáte? K moři, do hor, nebo zůstanete v tuzemsku? Ať pojedete kamkoliv, s rodinou, přáteli, nebo single, určitě se nezapomeňte pojistit. Jedna nepojištěná dovolená vás totiž může doslova pronásledovat celý život.
dovolená na Maledivách


Kdysi jsem od spolužačky slyšela příběh jejího kamaráda, který se s partou vydal na lyže. A protože mladí lidé mívají plnou hlavu všeho, jen ne pojištění, na tohle lyžování asi zbytek života nezapomene. Nikdo nemohl tušit, že se na černé sjezdovce vážně zraní, proletí se vrtulníkem a stráví několik týdnů v italské nemocnici. Když jeho rodině přišel účet, pro jeho úhradu museli prodat svůj rozestavěný dům snů i s nemalým pozemkem. Nikdy mu to nevyčítali, byli rádi, že jim syn zůstal živý a zdravý, ale určitě vás taky napadlo- vždyť se stačilo pojistit….
uklouznutí na banánové šlupce


Pozorně čtěte podmínky


Upozorňuje na to hodně odborníků i laiků, toto téma se neustále omílá na každém kroku a to je možná důvod, proč to tolik lidí ignoruje. Ale když uzavíráte jakoukoliv smlouvu (tedy ne jenom cestovní pojištění), jsou ta malá písmenka pod čarou kolikrát důležitější, než ta velká.
cestovní pojištění rodiny


Je samozřejmé, že jiné pojištění uzavíráte na zimní, a jiné na letní dovolenou. Na co si tedy dávat pozor u té letní?


Riziko bez rizika


Užíváte si na letní dovolené jízdu po moři na banánu? Podle pojišťovny už v tomto okamžiku podle pojišťoven provozujete rizikový sport, a pokud by se vám shodou náhod a okolností (jak již víme, život dokáže být plný nepříjemných překvapení) a vy skončili v nemocnici, pojišťovna vám v okamžiku, kdy jste si těch pár korun za rizikové sporty nepřiplatili, účet neproplatí. A může se tak stát, že se jednalo o poslední dovolenou vašeho života.


Asi každý z nás si s sebou k moři vezme (nebo zakoupí u místních stánkařů, kteří jsou na naši zapomnětlivost a peněženky vždy náležitě vybaveni) potápěčské brýle, aby si mohl užít i trochu krásy dna, začít zběsile plavat před náhle objevenou medúzou nebo poškádlit nějakého toho zahrabaného kraba. Ale opět pozor- pojišťovna považuje za rizikový sport už potápění do pouhého jednoho metru! Jak jednou řekla má (lehce korpulentní) známá: „Tak já drhnu břichem o dno, a podle pojišťovny je ze mě pomalu profesionální potápěč!“.


Prostě a jednoduše, při zařizování vaší dovolené na pojištění nešetřete, taky by se mohlo stát, že to bude poslední dovolená vašeho života.